• Patrick Dempsey a reklama

  2. 4. 2017

  Americký populární herec Patrick Dempsey se pustil do další reklamní kampaně. Tentokrát vzdal poctu zakladateli značky Tag Heuer Jacku Heuerovi. Černobílý obraz, poklidná jazzová muzika, vintage roadster, moderní hodinky. Povedený minifilm zaujme každého. 

  Kdo by neznal Patricka Dempseyho. Americký herec, model a automobilový závodník pronikl do povědomí veřejnosti díky své roli neurochirurga Dereka Shepherda v televizním seriálu Chirurgové. Jeho tvář si nejspíš vybavíte také v souvislosti s parfémem Unscripted od Avonu. Dámy možná rovněž z filmu Dítě Bridget Jones.

  V reklamě jsme ho mohli naposledy vidět po boku hereckých kolegů „lékařů“, jako jsou Lisa Edelstein (Dr. House), Alan Alda (M * A * S * H), Noah Wyle (ER) a Donald Faison (Scrubs). Jednalo se o kampaň pro společnost Cigna, která měla přimět lidi, aby chodili na pravidelné lékařské prohlídky.

  Zdroj: Adweek.com

  Nyní se Dempsey objevuje ve spotu, který sám zrežíroval. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o reklamu na auto, nenechte se zmýlit. Video propaguje luxusní hodinky od společnosti Tag Heuer. Spot s názvem „Jackovi“ vzdává poctu zakladateli značky Tag Heuer Jacku Heuerovi.  Černobílý obraz, poklidná jazzová muzika, vintage roadster, moderní hodinky – minifilm, který v sobě propojuje minulost, přítomnost i budoucnost.

  Reklama je pozoruhodná nejen díky svým tvůrcům, ale rovněž pro svůj obsah. Dempsey, který je součástí filmové i komerční režisérské skupiny s názvem Independent Media, spolupracoval s předním kameramanem Januszem Kaminskim (Zachraňte vojína Ryana, Schindlerův seznam) a na Grammy nominovaným jazzovým hudebníkem jménem Christian Scott aTunde Adjuah.

  Konec spotu s nápisem „pokračování příště“ nám dává tušit, že se máme ještě na co těšit. Herec a automobilový nadšenec se navíc nechal slyšet, že se hodlá oblasti reklamy věnovat i nadále.

  Detaily:

  Klient: Tag Heuer

  Spot „Jackovi“

  Režie: Patrick Dempsey

  Kamera: Janusz Kaminski

  Hudba: Christian Scott aTunde Adjuah

  Lucka Šafránková

  Lucka Šafránková

  content specialist